Co zwiastuje dla nas czerwiec?

19:27

Czerwiec jest jednym z miesiąców najgorętszych premier. Zawsze nie mogę zdecydować się, która pozycja wydaje się najbardziej interesująca, bo nagle pojawia się ich z dziesięć. Tym razem postanowiłam zrobić dla Was kolejne już na blogu zestawienie z najciekawszymi premierami wydawniczymi czerwca. Serdecznie zapraszam.Tarryn Fisher - Mimo moich win

Tytuł oryginalny: The Opportunist
Wydawnictwo: Otwarte 
Gatunek: Obyczajowe
Liczba stron: 320 
Premiera: 1 czerwca
Cena: 34,90 zl
Opis: Nie, nie jestem bez winy, ale zanim mnie osądzisz, pozwól, że coś Ci powiem. Pomyśl o mężczyźnie, którego kochasz najbardziej. Pomyśl o każdej wspólnej chwili wypełnionej rozmowami i milczeniem, o lepszych i gorszych dniach, o budzeniu się u jego boku. A teraz wyobraź sobie, że go tracisz. Ktoś wyszarpał, wydarł ukochanego z Twojego życia i zostawił pustkę. Cholernie niesprawiedliwe, prawda?

Mogłabym odpuścić, zapomnieć, wyjechać… Jednak czy zrobiłabyś to samo, gdyby w grę wchodziło odzyskanie każdego wspólnego dnia z ukochanym? Do tej pory cierpiałam. Teraz postanowiłam zawalczyć, nawet jeśli to oznacza, że inni też będą cierpieć. Bo miłość zawsze boli i nadszedł czas, by przygotować się na rany i blizny. A Ty, mimo moich win, nie potępisz mnie. Widzę, że już się wahasz, patrzysz w stronę ukochanego i myślisz, ile byłabyś w stanie poświęcić, by go odzyskać.


Scott Sigler - Alive. Żywi.

Tytuł Oryginalny: Alive
Wydawnictwo: Feeria
Gatunek: Sensacja
Liczba stron: 384
Premiera: 2 czerwca
Cena: 34,90 zł
Opis: Budzą się w ciemności, w ciasnej przestrzeni, której nie pamiętają. Potem napotykają korytarz – jeden, drugi, trzeci. Nie wiedzą dokładnie, ile mają lat. Wydaje im się, że niedawno mieli po dwanaście, ale wyglądają prawie na dorosłych. Co się stało z ich rodzicami, domami, życiem? Jak mają się wydostać? Kto ich tu umieścił? Czy ten ktoś chroni ich przed jeszcze większym zagrożeniem, czy trzyma w niewoli, z której trzeba uciekać? Korytarz biegnie w lewo i w prawo, w obie strony daleko i prosto, jak okiem sięgnąć. Z obu stron – choć po prawej bardziej – cała podłoga jest zasłana jakimiś garbami; kurz i pył pokrywają je równie grubo jak podłoże. Te garby to…
Zaciskam powieki. Mózg chyba przestał mi działać. Moje myśli dziwnie blokują się w głowie, robią się… zamulone, to chyba najlepsze słowo. Nie umiem poskładać tych klocków w całość. Nie chcę poskładać ich w całość. Yong skręca w prawo, podchodzi do pierwszego stosu garbów. Pochyla się i coś podnosi. Kurz i pył opadają maleńkimi kaskadami drobin, które zawisają i wirują w powietrzu. Yong trzyma w ręku kość.Kerstin Gier - Silver. Pierwsza księga snów.

Tytuł Oryginalny: Silver. Das Erste Buch der Traume.
Wydawnictwo: Media Rodzina
Gatunek: Fantastyka
Liczba stron: 416
Premiera: 2 czerwca
Cena: 34,90 zł
OpisLiv zawsze przywiązywała dużą wagę do snów. Ale odkąd zamieszkała w Londynie, znalazły się w centrum jej zainteresowań. Tajemnicze zielone drzwi. Gadające kamienne posągi. Niania z tasakiem w schowku na miotły… Tak, ostatnio sny Liv stały się bardzo dziwne. A szczególnie ten: czterech chłopaków, łacińskie inkantacje, dziwny rytuał, a wszystko to w nocy pośrodku cmentarza. No tak, Liv zna tych chłopaków z nowej szkoły – i zawsze, gdy spotykają się na jawie, oni zdają się wiedzieć o niej więcej, niż powinni… Chyba że… śnili ten sam sen, co ona?
Pierwsza część bestsellerowej serii Kerstin Gier, autorki niezwykle popularnej „Trylogii czasu”.

Graham Masterton - Rytuał

Tytuł Oryginalny: Ritual
Wydawnictwo: Rebis
Gatunek: Thriller
Liczba stron: ok. 330
Premiera: 7 czerwca
Cena: 32.90 zł
Opis: W ponurym domostwie na odludziu mieszka niesamowite towarzystwo, najwyraźniej związane jakąś tajemnicą. Każdemu z nich czegoś brakuje: a tu ucha, a to palca czy nawet ręki. Co dziwniejsze, goszczą tam światowej sławy kucharze, zdrowi i jak najbardziej kompletni…

Raphael Montes - Dziewczyna w walizce


Tytuł Oryginalny: Perfect days
Wydawnictwo: Filia
Gatunek: Kryminał
Liczba stron: 300
Premiera: 15 czerwca
Cena: 39.90 zł
Opis: Teo Avelar to samotnik. Mieszka w Rio de Janeiro ze swoją sparaliżowaną matką i jej psem. Nie ma wielu przyjaciół, a jedyne prawdziwie ludzkie uczucia wykazuje w obecności zwłok, które przydzielono mu na uczelni w ramach zajęć.
Tak wygląda jego życie, dopóki nie poznaje Clarice. Dziewczyna jest jego przeciwieństwem – egzotyczna, przebojowa i nie bojąca się mówić, co myśli. Aspiruje do miana scenarzystki i pisze tekst pod tytułem „Perfect days” opowiadający historię trojga znajomych, którzy w pogoni za miłością wyruszają w podróż po Brazylii.
Tak rodzi się obsesja. Teo zaczyna śledzić Clarice – najpierw chodzi za nią na uczelnię, później do jej domu – jednak ona odrzuca jego uczucia. Teo, czując, że nie ma wyboru, porywa dziewczynę i zabiera ją w pokręconą odyseję szlakiem postaci bohaterek scenariusza, „Perfect days”. Przez ten cały czas Teo jest przekonany, że musi jedynie dowieść swojego uczucia i Clarice zakocha się w nim po uszy.
W miarę jak podróż postępuje, Teo konsekwentnie dąży do tego, by nic ich rozdzieliło. Już nigdy.

JoJo Moyes - Kiedy odszedłeś
Tytuł oryginalny: After You
Wydawnictwo: Między Słowami
Gatunek: Obyczajowa
Liczba stron: 496
Premiera: 15 czerwca
Cena: 39,90
Opis: Nie myśl o mnie za często…
Po prostu żyj dobrze.
Po prostu żyj.
Will
Tyle że Lou nie ma pojęcia, jak to zrobić. I trudno jej się dziwić.
A jednak „Kiedy odszedłeś” to nie tylko historia o podnoszeniu się po utraconej miłości, lecz także inspirująca opowieść o nowych początkach. Pamiętając o obietnicy złożonej ukochanemu, Lou stara się znajdować nowe powody, dla których warto czekać na każdy kolejny dzień. Miłośnicy pisarstwa Jojo Moyes odnajdą w tej książce to, co najbardziej cenią w jej twórczości: ujmujący humor, autentyzm i zapadających w serce bohaterów. A ci, którzy jeszcze nie znają tej autorki, mogą być pewni, że po lekturze Kiedy odszedłeś popędzą do księgarń, by jak najszybciej nadrobić zaległości.Czy któraś z powyższych pozycji przykuła Waszą uwagę? Ja oczywiście z niecierpliwością czekam na "Kiedy odszedłeś" , ale "Dziewczyna w walizce" jest również kuszącą książką... A może macie jeszcze inne książki, których premier nie możecie się doczekać, a już nadejdą w czerwcu? :) Ślijcie w komentarzach!

3 komentarze:

 1. Wiele z tych pozycji mnie interesuje (nie tylko z tych, mam również wiele innych w pamięci z premier czerwca), jednak jedną z takich najbardziej oczekiwanych, to "Mimo moich win" :)


  www.zksiazkadolozka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej interesuje mnie "Kiedy odszedłeś" jednak "Alive. Żywi." i "Mimo moich win" wydaje się równie ciekawe i może do nich sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dopiero zaczęłam lekturę "Kiedy odszedłeś". Byłam na filmie "Zanim się pojawiłeś" i mam książkę, ale na "Kiedy odszedłeś" nie czekałam do druku i kupiłam sobie e-booka. Muszę powiedzieć, że pani Moyes jest cudotwórczynią, bo mimo wszystko, "Kiedy odszedłeś" jest inspirującą i ciekawą książką. Polecam :) A co do innych... Myślę, że "Mimo moich win" jest najmniej interesującą pozycją. Czytałam pierwszą część i... jakoś mnie nie porwała. Ale może ty się skusisz :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.