Nowości lutego!

23:07

Trudno uwierzyć, że powitaliśmy już drugi miesiąc nowego roku. Życie biegnie tak szybko, że nawet nie spostrzegłam, a tu niespodzianka! Luty. A wraz z jego początkiem powracam do Was ja, w dodatku z Waszym ulubionym typem postów... czyli moim małym researchem odnośnie miesięcznych zapowiedzi wydawniczych. Mam nadzieję, że któraś z pozycji przypadnie Wam do gustu i rozpoczniecie polowanie. Uwaga, zaczynam swoją top listę!
Harlan Coben - "Tęsknię za Tobą"

Tytuł Oryginału: Missing You
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Kryminał/Thriller
Liczba stron: 480
Premiera: 17 luty 2016
Cena: 35,90 zł
Opis:  Wędrówki w przeszłość mogą być niebezpieczne, a pewnych spraw lepiej nie ruszać. Powiedzcie to Kat Donovan! Detektyw nowojorskiej policji, której dziwnym zbiegiem okoliczności nadarza się okazja, żeby wyjaśnić i zamknąć dawne sprawy. Obie dotyczą najważniejszych mężczyzn w jej życiu – byłego narzeczonego, który porzucił ją dawno temu, i ojca, zamordowanego przed kilkunastu laty policjanta.Renata Chaczko - "Aż do dna"Tytuł Oryginalny: "Aż do dna"
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: Obyczajowa
Liczba stron: 288 
Premiera: 1 luty 2016 rok
Cena: 29,90zł
Opis: Roxi ma 19 lat i jest piękną dziewczyną. Pewną siebie, pozbawioną hamulców i kompleksów. Jej życie to ciąg imprez, używek, seksu z przypadkowymi mężczyznami dającego jej poczucie władzy nad nimi. Do czasu…
Roxi poznaje starszego, intrygującego mężczyznę i z zaskoczeniem odkrywa, że życie to nie tylko wieczna balanga, ale też samotność, konieczność wyboru, potrzeba miłości. Czy pod zasłoną imprezowiczki kryje się wrażliwa, łaknąca prawdziwej bliskości dziewczyna? Czy przeżycia kobiet w poprzednim pokoleniu mogą wpływać na jej wybory?
Roxi będzie musiała zadecydować, jak dalej pokierować swoim życiem. Jedna z dróg będzie prowadzić do upadku, druga – do ocalenia. Którą z nich wybierze? O tym w jej pamiętniku – tak kontrowersyjnym i tak bardzo osobistym, że najlepiej czytać go w ukryciu…


Emma Mars - "Hotel. Pokój nr 1"


Tytuł Oryginalny: "Hotel. Chambre un"
Wydawnictwo: Erotica
Gatunek: Erotyka
Liczba stron: 544
Premiera: 3 luty 2016
Cena: 44,99zł
Opis: Dwudziestotrzyletnia Annabelle nie ma łatwego życia – nigdy nie poznała swojego ojca, jej matka jest poważnie chora, a ona sama, po skończeniu studiów ma problem ze znalezieniem pracy. Aby pomóc w finansowaniu leczenia mamy, zatrudnia się jako call-girl.
Od teraz bogaci mężczyźni mogą ją wynajmować, aby spędzała z nimi wieczory. Podczas jednego ze zleceń Annabelle poznaje Davida, w którym zakochuje się bez reszty. Po trzech miesiącach para zaręcza się… a wtedy sprawy się komplikują. Ktoś prześladuje dziewczynę erotycznymi liścikami, z których wynika, że zna ją lepiej, niż można by przypuszczać. Szefowa nie pozwala jej zrezygnować z pracy, a sam David skrywa wielką tajemnicę…


Liz Tucillo - "Jak to robią single"

Tytuł Oryginalny: How to be single
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: Obyczajowa
Liczba stron: 416
Premiera: 3 luty 2016
Cena: 33,90 zł
Opis: W pewien rześki październikowy poranek Julie Jensen, trzydziestoośmiolatka pracująca w dużym nowojorskim wydawnictwie, w drodze do pracy odbiera histeryczny telefon od swojej przyjaciółki Georgii. Załamana po odejściu męża do młodej instruktorki samby Georgia namawia niechętną z początku Julie do zorganizowania babskiej imprezy ze znajomymi singielkami, by mogła sobie przypomnieć, dlaczego tak fajnie jest być wolną.
Ale wieczór, który zaczyna się od steków i martini, a kończy wizytą na pogotowiu, staje się dla Julie sygnałem ostrzegawczym. Okazuje się bowiem, że jej wolne przyjaciółki wcale nie są takie szczęśliwe: Alice, była obrończyni z urzędu, niedawno rzuciła pracę, żeby cały swój czas poświęcić chodzeniu na randki; Serena jest tak zajęta pogłębianiem rozwoju duchowego, że nie ma czasu szukać partnera; a Ruby, kobieca i wrażliwa istota, przeżywa żałobę po ukochanym kocie.
Julie, mając dość frustracji i rozczarowań towarzyszących życiu singielki na Manhattanie, rzuca pracę i wyrusza w podróż, żeby dowiedzieć się, jak radzą sobie samotne kobiety w innych krajach. Podróżując przez Paryż, Brazylię, Sydney, Pekin czy Reykjavik, zakochuje się, przeżywa miłosne rozczarowanie, zwiedza świat i uczy się więcej, niż kiedykolwiek mogła przypuszczać.

Susan Vaught - "Szaleństwo" 

Tytuł Oryginalny: Insanity
Wydawnictwo: YA!
Gatunek: Fantastyka
Liczba stron: 368
Premiera:  3 luty 2016
Cena: 34,99zł
Opis: Never w stanie Kentucky nie jest zwykłym miasteczkiem…
To miejsce, w który martwi i żywi nie mogą zaznać spokoju. Forest, 18-letnia dziewczyna zatrudniona na cmentarzu przy szpitalu Lincolna wie o tym aż za dobrze. Szpital psychiatryczny Lincolna świetnie nadaje się do tego, żeby dorobić na studia. Ale są jeszcze setki niezbyt stabilnych pacjentów, kilometry podziemnych tuneli, dzwony na wieży, które rozbrzmiewają niespodziewanie i pewna szafa, która skrywa coś więcej niż podarowane ubrania…
Kiedy pewnej nocy martwy małżonek jednej z pacjentek pojawia się przed oczami Forest, dziewczyna zupełnie traci poczucie rzeczywistości i czasu. W tej historii odegra kluczową rolę, a przy okazji odkryje dziedzictwo, jakiego się nie podziewała.

Marc Elsberg - "Zero"

Tytuł Oryginalny: Zero
Wydawnictwo: W.A.B
Gatunek: Kryminał/ Sensacja
Liczba stron: 512
Premiera: 3 luty 2016
Cena: 44,99 zł
Opis: Kto raz trafi do Sieci, nigdy z niej nie wyjdzie…
Londyn. Podczas pościgu zostaje zastrzelony młody chłopak. Cynthia Bonsanth, dziennikarka, próbuje wyjaśnić jego śmierć. Trop wiedzie do popularnej platformy internetowej Freemee, która specjalizuje się w gromadzeniu i analizowaniu danych, obiecując milionom swoich użytkowników lepsze, obfitujące w sukcesy życie. Jednak ktoś ostrzega stawiającą pierwsze kroki w wirtualnej rzeczywistości dziennikarkę przed Freemee i jej potęgą, a tym kimś jest Zero, jeden z najbardziej aktywnych użytkowników sieci. Im szersze kręgi zatacza dziennikarskie śledztwo, tym większe niebezpieczeństwo grozi Cynthii. Ale w świecie pełnym kamer, terminali płatniczych i smartfonów ucieczka okaże się niemożliwa…
Najnowsza powieść autora bestsellerowego „Blackoutu”!


Robert McCammon - "Łabędzi Śpiew"

Tytuł Oryginalny: Swan Song
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Gatunek:  Fantastyka
Liczba stron: 524
Premiera: 17 luty 2016
Cena:  42,90 zł
Opis:  W odpowiedzi na bezprecedensowo wrogi atak rząd decyduje się użyć broni atomowej. Ameryka, jaką znaliśmy, przestaje istnieć. Teraz wszyscy, od prezydenta USA po nowojorskich bezdomnych, będą walczyć o pozostanie przy życiu. Na pustyni rządzonej przez strach i agresję, zaludnionej przez potwory i samozwańcze armie, każdy z tych, którzy przeżyli Apokalipsę, zostanie uczestnikiem ostatniej bitwy między dobrem a złem - bitwy która zadecyduje o losach ludzkości. Siostra, która w gruzach Manhattanu znajduje dziwny szklany artefakt, będący katalizatorem przemian… Joshua Hutchins, były zapaśnik, który chroni się przed opadem promieniotwórczym na stacji benzynowej w Nebrasce… I ona, dziewczynka obdarzona szczególnym darem, która wędruje wraz z Joshem do miasta w Missouri, gdzie zacznie uzdrawiać. Lecz przedwieczna moc, która zniszczyła Ziemię, wciąż zaciąga rekrutów do swej nieznużonej armii. Nie zawaha się sięgnąć po uzdrowicielkę…

Tom Chatfield - "Książka do przeżycia"

Tytuł Oryginalny: Live this book
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: Poradniki
Liczba stron: 256
Premiera: 16 luty 2016
Cena: 29,90zł
Opis: Czy myślisz czasem, że powinieneś poświęcać więcej czasu różnym ludziom i rzeczom, które są dla Ciebie w życiu ważne? Oto trzymasz w rękach coś, co bardzo się wyróżnia na tle zalewających nas ze wszystkich stron produktów cyfrowych – książkę, która pomoże Ci żyć pełnią życia. Ta książka wskaże Ci drogę do refleksji nad własnymi przekonaniami, celami, przyjaźniami, wspomnieniami i marzeniami. Zawiera szczyptę inspiracji i ziarnko refleksji. Jest naprawdę wyjątkowa, pełna mądrych słów w atrakcyjnej oprawie. Weź ją do ręki i nadaj jej niepowtarzalny charakter. Noś tę książkę przy sobie. Inaczej niż miliony tekstów, które możesz dziś bez trudu pobrać z internetu, ona może dać Ci szczęście.No to co, łowcy? Moje standardowe pytanie: Czy zawiesiliście na którejś książce oko? Zostawcie odpowiedź w komentarzu. 
Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.