Najciekawsze nowości książkowe listopada!

09:57Minęło już dziesięć dni listopadowych. Ten miesiąc jest drugim jesiennym miesiącem, w którym większość z nas ma ochotę zaparzyć gorącą herbatę, schować swoje nogi pod kocyk, położyć się na wygodnym łóżku, po czym wziąć książkę do ręki i rozpocząć lekturę, aby zrelaksować się, kiedy za oknem jest szaro, a z nieba spada deszcz. W dzisiejszym poście przedstawię Wam kilka książkowych perełek, które mają ukazać się właśnie w listopadzie i które sama zapewne przeczytam. Gotowi? No to do dzieła!

Stephen King "Regulatorzy"Tytuł oryginału: The regulators
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: Horror
Liczba stron: 384
Premiera: 20 listopad
Cena: 36,99 zł
Opis: Wentworth w stanie Ohio - typowe amerykańskie miasteczko, w którym wszyscy się znają, a każdy nowy dzień nie różni się od poprzedniego. Do Wentworth wkracza przeznaczenie: przyjazną, senną ulicę Topolową pochłonie surrealistyczny koszmar, obracając ją w pustynię zniszczenia i desperacji. Nadchodzą siły zła, a wraz z nimi postacie i pojazdy z telewizyjnego serialu 'MotoGliny 2200', niosąc śmierć przerażonym mieszkańcom. Ci, którzy ocaleją, znajda się w innym świecie, gdzie wszystko, nawet najstraszniejsze, jest możliwe... Czy cierpiący na autyzm chłopiec, jego ciotka i starzejący się pisarz Johnny Marinville będą zdolni stawić czoło Regulatorom i ocalić Wentworth przed zagładą?
Veronica Roth "Cykl Niezgodna"Tytuł oryginału: Divergent. Insurgent. Allegiant. Four.
Wydawnictwo: Amber
Gatunek: Fantastyka
Liczba stron: Ok. 380
Premiera: 4 listopad
Cena: 89,90 zł
Opis: Cztery powieści najpopularniejszego sfilmowanego cyklu dla młodzieży po raz pierwszy w 1 tomie i twardej oprawie. Społeczeństwo podzielone na frakcje. Kto łączy cechy charakteru kilku, jest „niezgodny” i musi być wyeliminowany? Jak szesnastoletnia Tris.Emily St John Mandel "Stacja jedenaście"Tytuł oryginału: Station Eleven
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Gatunek: Fantastyka
Liczba stron: 462
Premiera: 17 listopad
Cena: 39,90 zł
Opis: Wstrząsająca, niesamowicie przejmująca „Stacja Jedenaście” to powieść, której akcja toczy się w ponurych czasach po upadku cywilizacji i przedstawia niezwykłą historię hollywoodzkiego gwiazdora, jego niedoszłego ratownika oraz wędrującej grupy artystów, przemierzającej zniszczone tereny Wielkich Jezior i gotowej oddać wszystko w imię sztuki i człowieczeństwa.
Pewnej zimowej nocy znany aktor, Arthur Leander, umiera na zawał serca podczas wystawiania „Króla Leara”. Były paparazzi, Jeevan Chaudhary, szkolący się teraz na ratownika medycznego, jest na widowni i rusza Arthurowi na pomoc. Dziecięca aktorka, Kirsten Raymonde, obserwuje w przerażeniu jak Jeevan próbuje bez skutku uratować aktora. Arthur umiera. Tej samej nocy, kiedy Jeevan wraca z teatru do domu, rozprzestrzenia się straszliwy wirus. Szpitale są przepełnione, a Jeevan i jego brat barykadują się w mieszkaniu, jedynie nasłuchując wystrzałów z broni i patrząc z oddali, jak coraz więcej samochodów tamuje ruch na autostradach. Życie wokół nich się rozpada.
Mija piętnaście lat. Kirsten jest aktorką wędrującą z Podróżującą Symfonią. Ta mała grupa artystów przechadza się między osadami tego nowego, odmienionego świata i razem wystawia dzieła Szekspira a oraz gra muzykę dla tych nielicznych, którzy przeżyli epidemię. Z boku ich karawany oraz wytatuowana na ramieniu Kirsten, widnieje kwestia ze Star Treka: „Samo przetrwanie nie wystarcza”. Kiedy jednak Symfonia dociera do St. Deborah Przy Wodzie, napotyka tam nieobliczalnego proroka, wykopującego puste groby dla tych, którzy odważyli się opuścić jego osadę.

Lois Lowry "Syn"Tytuł oryginalny: Son
Wydawca: Galeria Książki
Gatunek: Dystopia
Liczba stron: 400
Premiera: 18 listopad
Cena: 34,90 zł
Opis: „Nazywali ją Wodną Claire”.
Kiedy morze wyrzuciło ją na brzeg, nikt nie wiedział, że pochodzi ze społeczności, w której nie istnieją kolory i uczucia. Że w wieku lat trzynastu stała się Naczyniem. Że jako czternastolatka nosiła Produkt. Że ukradziono go z jej ciała. Claire urodziła syna, ale nigdy nie dowiedziała się, co się z nim stało. Jak ma na imie? Czy w ogóle wciąż żyje? Miała o nim zapomnieć, ale okazało się to niemożliwe. Teraz nie cofnie się przed niczym, by odnaleźć dziecko, nawet jeśli będzie to wymagało niewyobrażalnej ofiary.Bartłomiej Basiura "Waga"


Tytuł oryginału: Waga
Wydawnictwo: Videograf
Gatunek: kryminał/sensacja
Liczba stron: 432
Premiera: 25 listopad
Cena: 34,90
Opis: Krakowska policja próbuje znaleźć powiązanie pomiędzy trzema ofiarami, których ciała odnaleziono w lesie. Sprawca dokonał na nich sekcji zwłok, przywłaszczając do swojej kolekcji poszczególne narządy. Technik kryminalistyki, Miłosz Goczałka, zostaje odsunięty od sprawy, gdy nie zgadza się pominąć w protokole problematycznych dla prokuratury dowodów. Jego prywatne śledztwo niespodziewanie prowadzi do aresztu na Montelupich. Bezpośredni związek z tajemniczymi morderstwami ma „Insight”, ściśle tajna instytucja, stworzona do nadzorowania monitoringu oraz wykonywania rządowych zadań. Udaje się ustalić, że ktoś z pracowników firmy celowo wyłączał kamery w miejscach, gdzie dokonywano zabójstw. Inwigilacja i kontrola stają się podstawowym narzędziem w rękach niepowołanych osób…Michelle Giuttari "Loża niewiniątek"Tytuł oryginału: La loggia degli innocenti
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Gatunek: kryminał/sensacja
Liczba stron: 408
Premiera: 23 listopad
Cena: 34,90 zł
Opis: W „Loży niewiniątek” komisarz Michele Ferrara znajduje się w centrum zagmatwanej intrygi: z przedawkowania narkotyków umiera dziewczynka, a w mieście popełnione zostają dwa zabójstwa. W świecie podziemia wciąż toczy się bezpardonowa walka o wpływy w Toskanii między albańską mafią a Cosa Nostrą. Te dwa ciągi pozornie ze sobą niepowiązanych wydarzeń okazują się częścią większej sprawy, którą może rozwiązać tylko Ferrara.
Śledztwo zaczyna go angażować emocjonalnie szczególnie od chwili, kiedy jego najlepszy przyjaciel Massimo Verga znika w tajemniczych okolicznościach i jest poszukiwany w związku z morderstwem w Versilia. Komisarz Ferrara będzie musiał stawić czoło zmowie milczenia i wszechmocnym organizacjom przestępczym, a po tym jak zostanie zawieszony, będzie mógł liczyć jedynie na miłość swojej żony Petry i lojalność najbliższych współpracowników. Znajdzie się w piekle, gdzie wszystko jest na sprzedaż, wszystko ma swoją cenę, a ofiarami są bezbronni, często bezimienni ludzie.


Brendan Kiely "Zimowa Ewangelia"


Tytuł oryginału: The Gospel of Winter
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: Literatura Obyczajowa
Liczba stron: 304
Premiera: 25 listopad
Cena: 36 zł
Opis: Bywa czasem, że mówimy sobie: „Co za nieszczęście, dzięki Bogu, że mnie to nie dotyczy”.
Aidan, nastolatek z bezimiennego amerykańskiego miasteczka, ma jednak pecha – nieszczęście dotknęło właśnie jego. Kiedy wraz z rozpadem rodziny jego świat całkowicie się wali, szuka pocieszenia w środkach dopingujących, w pełnym alkoholu barku należącym ojca i u lokalnego księdza, ojca Grega – jedynego dorosłego, który rzeczywiście go słucha. Ale wraz z nadejściem Bożego Narodzenia i ten kawałek świata Aidana przestaje istnieć…
Jeśli chłopak zdoła zdusić w sobie wspomnienia i będzie trzymał język za zębami, spokój ducha całej społeczności zostanie uratowany, a reputacja parafii Najdroższej Krwi nie ucierpi. Z biegiem czasu staje się jednak jasne, że milczenie też ma swoje konsekwencje.
Mam nadzieję, że dzięki temu zestawieniu każdy znajdzie coś dla siebie i w tym miesiącu przeczyta jakąś świeżynkę. Mnie osobiście zainteresowała bardzo "Zimowa Ewangelia" Brendana Kiely'ego. Wcześniej nie sięgałam do książek tego autora, ale zdecydowałam, że właśnie ta opowieść będzie moją pierwszą. A która z wyżej wymienionych książek przypadła do gustu właśnie Tobie? Może czekasz na zupełnie inną premierę niż utworów ukazanych w poście? Pochwal się w komentarzu!

1 komentarz:

  1. Ciekawa może wydawać się książka "Syn", jutro biegnę do księgarni sprawdzić dostępność :)
    Dzięki za fajny post, oby takich więcej.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.